Charles Handy: A második görbe - Gondolatok a társadalom megújításáról
Charles Handy menedzsmentguru A második görbe című könyvében bepillantást enged a jövőbe. Bemutatja, milyen kihívásokkal és lehetőségekkel szembesülünk majd az oktatás, a munka, a házasság, a családi élet, a demokrácia és a kormányzás területein. Megvizsgálja az aktuális trendek fenntarthatóságát, és felhívja a figyelmet a bizalomra épülő társadalom veszélyeire.
A szerző szerint ideje újragondolni szerepeinket – diákként, szülőként, munkavállalóként vagy szavazóként –, mivel a jövő társadalmában az eddigiektől különböző célokat kell majd kitűznünk és megvalósítanunk. Provokatív, elgondolkodtató és inspiráló esszéiben nemcsak azokat a kérdéseket veti fel, amelyeket előbb-utóbb mindannyiunknak fel kell tennünk – de a lehetséges válaszokkal új irányokat is kijelöl.

|
Tartalom: |
Bevezetés
1. A második görbe 2. „Csináld magad!” társadalom 3. Az új bomlás 4. Munkahely 5. Piac 6. A növekedés dilemmái 7. A kapitalizmus üvegtornyai 8. Polgárok szervezete 9. Új vezetés 10. A Ponzi-féle társadalom 11. Az igazságos társadalom 12. Aranymagvak 13. A jövő iskolái 14. A demokrácia kihívásai 15. Szükségünk van másokra 16. A magunkkal kötött szerződés
Köszönetnyilvánítás Jegyzetek Név- és tárgymutató
|
A szerzőről: |
Charles Handy társadalom- és szervezetfilozófus, korunk egyik legnagyobb kortárs gondolkodója. Egy olajipari cég menedzsereként kezdte pályafutását, majd a vezetéstudomány témakörében kutatott, tanított és publikált.
Az Oxfordi Egyetemen és az MIT-n diplomázott, korábban a London Business School professzora. Több bestseller könyv, köztük Az elefánt és a bolha, Az üres esőkabát és Az éhező szellem szerzője.
|