Kezdőlap » Anyagi függetlenség » Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter: Ki vette el a pénzem?
Miért veszítenek a lassú befektetők, és miért nyer a gyors pénz?
Gazdag apám azt mondta:
Minél gyorsabban mozog a pénzed, annál magasabb megtérülést tudsz elérni, és annál kisebb a kockázat.
A hagyományos pénzügyi tanács szerint takarékoskodni kell, és hosszú távra befektetni azaz le kell parkolni a pénzünket.
Gazdag apám azonban más tanácsot adott:
Ő azt ajánlotta, növeljük a pénzünk gyorsaságát ne parkoljuk le. 2000 és 2003 között több millió befektető vesztett körülbelül 7-9 trillió dollárt.
Sokuk leparkolta a pénzét pénzügyi tanácsadója bankszámláján, követve a bölcsnek hitt pénzügyi tanácsot. Mindnyájan tudjuk, hogy a kereslet egyszer felmegy, másszor le.
Mielőtt bekövetkezik a következő tőzsdekrach, és újra elviszi a pénzünket, találjuk meg a módját, hogy mozgásban tartsuk, ne hagyjuk parlagon heverni valakinek a számláján.
Robert T. Kiyosaki
"Most, amikor a munkahelyi biztonság szinte nem létező fogalom, pénzügyeink irányítása fontosabb, mint valaha. Ha több szeretnél lenni átlagos befektetőnél, ebből a könyvből megtudhatod, hogyan érheted el, hogy pénzed többet és gyorsabban dolgozzék neked."
Sharon L. Lechter
|
Tartalom: |
A szerzők jegyzete Bevezető: Hogyan gyarapíthatunk 10 000 dollárt 10 millió dollárra tíz év alatt?
I. rész: Mibe fektessek be?
1. Kérdezz meg egy kereskedőt!
II. rész: Kérdezz meg egy befektetőt!
10. Négy ok, amiért bizonyos emberek nem lehetnek nagybefektetők
|
A szerzőről: |
Robert Kiyosaki világszerte emberek tízmillióira volt hatással, és segített megváltoztatni a pénzzel kapcsolatos gondolkodásmódjukat. Robert a hagyományos pénzügyi közfelfogással gyakran gyökeresen szemben álló tanításairól, egyenes beszédről, olykor kihívó tiszteletlenségéről, valamint gondolatainak merészségéről vált közismertté. Úgy tekintenek rá az egész világon, mint a pénzügyi képzés elkötelezett, szenvedélyes szószólójára. |