Kezdőlap » Álmok, célok, motiváció » Earl Nightingale: A legnagyobb felfedezés
„Azzá válsz, amire a legtöbbet gondolsz!” - Earl Nightingale
„Kérdezheted ki Earl Nightingale? Mit tudunk mi magyarok tőle tanulni?
Pongor-Juhász Attila
„A könyv címe rendkívül találó, mert ismét felfedezteti velünk a legnagyszerűbb dolgot, hogy életünk, sorsunk alakulása a gondolatainktól függ. Ez pedig mindenkinek sajátja. Lehet formálni, alakítani, de elveszíteni nem lehet.
Azért tanulságos olvasmány, mert elvezet történeteken, párhuzamos sztorikon keresztül az igaz felismeréshez, hogy a cselekvéseink gyökere a gondolatainkban rejlik. Az igazi vetés-aratás törvénye! Nem fogunk mást aratni, mint amit elvetettünk. Legyen az a pozitív gondolkodás, céltudatosság, a másokért tett jó cselekedetek szándéka, a kiváló hozzáállás. Sokan bonyolultnak és néha megoldhatatlannak tartják az elménk alakítását.
A könyv rávilágít arra, hogy igen is megtehető, nem könnyű, de egyáltalán nem lehetetlen. A számos történet, kedves anekdota teszi igazán „emészthetővé” és élvezhetővé.
Ajánlom mindazoknak, akik erőt kívánnak meríteni ahhoz a bátorsághoz, ami gondolataik megváltoztatásához szükségesek. Ajánlom azoknak, akik megerősítést keresnek okos gondolataik és cselekedeteik jelentőségének. Ajánlom a kétkedőknek, akiket kétségeik ejtik rabul és szenvednek a szokásaik eredményétől.
Számomra igazi élvezet volt a sorokban elmerülni és biztonságban kievezni a mindennapokba úgy, hogy természetesnek és megvalósíthatónak tartottam minden gondolatot, amivel a szerző megajándékozott.
Tonk Emil, üzleti író
„Mindig is azokat a könyveket kerestem, amik azonnali cselekvésre ösztönöznek. A legnagyobb felfedezés annyira működött, hogy nem tudtam eldönteni pár oldal után, hogy tovább olvassak, vagy inkább kezdjek azonnal dolgozni. Ajánlom mindenkinek, aki csodabogárnak érzi magát, vagy mások által őrültségnek vélt dolgot tervez megvalósítani. Helyre tesz, motivál, munkára ösztönöz. A környezetemben kötelezővé teszem!”
Bánhidy-Fittler Diána
„Sokunknak nehezére esik a változás, mert a változás sokszor erőfeszítéssel jár. A legnagyobb felfedezésben az a legnagyszerűbb, hogy azt olvasván észre sem veszed majd és erőfeszítés nélkül fogsz pozitív irányba változni… Minden szerettemnek adok belőle egy példányt.”
Varga Anita
„Egy könyv annyit ér az olvasónak, amennyit megvalósít belőle. Ez a könyv rengeteg „megvalósítandóhoz” ad ötletet az élet és üzletépítés majd minden területén. Alapigazságokra mutat rá, új nézőpontból és felhívja a figyelmet, hogyha figyelmen kívül hagyom, hová vezethet mindez az életemben. Köszönöm a kiadónak!”
Ferenczy László
|
Idézet az előszóból: |
… Az a helyzet, kedves olvasó, hogy amióta csak az eszemet tudom, A legfurcsább titok mindig is ösztönzőleg hatott rám. Valahogy annak a csodás kis hanganyagnak a szavai megerősítettek az életfilozófiámban, amelyet mindig is követtem, ám eddig soha nem jelentek meg nyomtatásban vagy egyetlen hanghordozón. Rengeteg ügyfelemnek ajánlottam az évek során, hogy hallgassa meg A legfurcsább titkot, a gyerekeimet is arra bíztattam, hogy ismerjék meg; és az üzlettársaimat, a barátaimat, az alkalmazottaimat, sőt, még vadidegeneket is, akiken láttam, hogy rájuk férne, ha az igazság beragyogná az életüket.
A tanácsom újra és újra csak így hangzott: hallgasd meg figyelmesen A legfurcsább titkot! Hallgasd meg figyelmesen, és számolj be róla, a te esetedben hogy érvényesülhet az üzenete!
Képzelheted tehát, mennyire felvillanyozott, életem egyik legnagyobb megtiszteltetéseként ez a néhány szó: „Earl Nightingale keresett telefonon. Azt akarja, hogy te írjál előszót a könyvéhez, A legnagyobb felfedezéshez…”
Dr. Wayne W. Dyer
|
Tartalom: |
Előszó
1. A felfedezés
Utószó
|
A szerzőről: |
Világhírű motivációs előadó, a saját több mint 7000 adást megélt rádióműsorával és számtalan hanganyagával olyan hírességeket inspirált, mint pl. Bob Proctor. |