A Mindhunter első két évada a 70-es, 80-as évekbe kalauzol minket. A sorozat megtörtént eseményeken alapul, és John Douglas könyve alapján készült. Róla mintázták A bárányok hallgatnak című film Jack Crawfordját, valamint ő volt az FBI különleges egységének, a Viselkedéstudományi Részlegnek a vezetője.
A filmsorozat nagyon jól hozza a könyvek hangulatát, de mindenképpen érdemes elolvasni a könyveket is, hiszen ott részletesebben és tényszerűbben ismertetik az eseteket, valamint több olyan bűntény is szóba kerül, ami a sorozatban nem látható.
Krimik, thrillerek, bűnügyi igaz történetek rajongóinak kötelező olvasmányok!
John Douglas, Mark Olshaker: Sorozatgyilkosok - Az FBI különleges egységének kulisszatitkai
John E. Douglas huszonöt évig dolgozott az Egyesült Államok Szövetségi Nyomozóhivatalának különleges ügynökeként, ahol a pszichológiai profilalkotás technikájával vizsgálta az ország leghírhedtebb sorozatgyilkosainak és bűnözőinek elméjét. A szerző mára klasszikusnak számító könyvében betekintést enged legbrutálisabb, legelképesztőbb és legbonyolultabb eseteibe, ezáltal legrosszabb rémálmainkba. Az egykori ügynök szakmája egyik legendás alakja, róla mintázták A bárányok hallgatnak Jack Crawford nyomozóját: Douglasnek karrierje során olyan könyörtelen gyilkosokkal volt dolga, mint Charles Manson, Ted Bundy és Ed Gein, és az egyik ügyéért kis híján az életét adta. Douglas kísérteties képességének hála a ragadozók és a prédák bőrébe egyaránt bele tud bújni, így amikor átfésüli az egyes bűntények helyszíneit, a profilalkotás során nemcsak az elkövetők szokásait képes meghatározni, hanem következő lépéseiket is.
Bővebb infó a könyvről a képre kattintva:
John Douglas, Mark Olshaker: Utazás a sötétség mélyére
John E. Douglas huszonöt évig dolgozott az Egyesült Államok Szövetségi Nyomozóhivatalának különleges ügynökeként, ahol a pszichológiai profilalkotás technikájával vizsgálta az ország leghírhedtebb bűnözőinek elméjét. A mára klasszikusnak számító, Sorozatgyilkosok című könyvében betekintést engedett legbrutálisabb eseteibe, és a folytatásban még jobban alászáll a sötétségbe. Douglas ismét különböző elvetemült sorozatgyilkosok és erőszaktevők ügyeit tárja fel a tőle megszokott, kendőzetlen stílusban, de ezúttal azt is bemutatja, hogy az évek során milyen nélkülözhetetlen fegyver lett a viselkedéstudományból. A profilalkotás az elkövetők kézre kerítése mellett segít megértetni a társadalommal, hogyan működnek ezek a bűnözők és mit tehetünk azért, hogy megakadályozzuk őket következő rémtettük elkövetésében.
Bővebb infó a könyvről a képre kattintva: