Kezdőlap » Ismeretterjesztő » Seth Horowitz: Az univerzális érzék - Hogyan formálja a hallás az elmét
Magas szintű tudomány és briliáns humor egy könyvben – amennyiben felmerült már Önben a kérdés, hogy miért alszunk el a vonaton és a repülőn egy pillanat alatt, hogy valóban okosabbak lesznek-e azok a kisbabák, akik Mozartot hallgatnak, vagy hogy miért viselnek a kamaszok folyamatosan fülhallgatót, akkor ez a könyv Önnek szól.
Seth S. Horowitz egészen különleges kérdéssel foglalkozik: a hangok és az elme kölcsönhatásával. Miközben könyvében lenyűgöző humorral mutatja be a tudományos laboratóriumok és kutatók világát, szinte észrevétlenül avatja be olvasóját a neurológia, az agykutatás és a hangokkal foglalkozó tudományágak legújabb eredményeibe.
„Kötelező olvasmány mindenkinek, akinek füle van.”
Mary Roach
|
Tartalom: |
Előszó és köszönetnyilvánítás Bevezetés
1. Kezdetben volt az ősrobbanás 2. Terek és helyek: séta a parkban 3. A mély hangok tartományának hallgatósága: halak és békák 4. A nagyfrekvenciás klub 5. Mi van a háttérben? – idő, figyelem és érzelem 6. Tíz dollárt kap, aki elsőként meghatározza a „zenét” (és meggyőzi a zenészt, a pszichológust, a zeneszerzőt, az idegtudóst és az iPod-hallgatót…) 7. Fülbemászók: filmzene, konzervnevetés és jingle 8. Agyhackelés a fülön keresztül 9. Fegyverek és furcsaságok 10. A jövő zajai 11. Az vagy, amit hallasz
Ajánlott irodalom Név- és tárgymutató |