Kezdőlap » Önfejlesztő könyvek » Nicholas Carr: Hogyan változtatja meg agyunkat az internet? - A sekélyesek kora
„Vajon elbutít-e bennünket a Google?”
A könyvolvasás megtanított figyelmünk összpontosítására és a kreatív gondolkodásra, ezzel szemben az internet a sok forrásból származó, apró információfoszlányok gyors megismerésére ösztönöz, s mindeközben eltereli a figyelmünket. Tudományosan bebizonyították, hogy élményeink megváltoztatják az agyunkat: az információk keresésére, tárolására és megosztására használt digitális technológiák ténylegesen átszervezik agyunk idegpályáit.
Nicholas Carr sokakban aggodalmat kelt, amikor rávilágít korunk egyik legfontosabb dilemmájára: miközben élvezzük a világháló előnyeit, vajon nem áldozzuk-e fel az elmélyült olvasás és gondolkodás képességét?
Ez a rendkívül olvasmányos mű leírja azt a furcsa, mesterséges világot, amelyben jelenleg élünk, miközben komoly kérdéseket vet fel a modernkori szellem állapotával kapcsolatban.
|
Tartalom: |
Előszó: Az őrkutya és a tolvaj Hal és én A létfontosságú pályák Egy kis kitérő arról, hogy mire gondol az agy, amikor saját magáról elgondolkodik Az elme eszközei Az elmélyülő olvasás Egy kis kitérő Lee de Forestről és az ő elképesztő audioncsövéről Egy teljesen általános természetű médium A könyv igazi arca A zsonglőr agya Egy kis kitérő az IQ-pontszámok rugalmasságáról A Google egyháza Keresés, memória Egy kis kitérő e könyv írásáról Valami hozzám hasonlatos Utószó: Emberi elemek
Köszönetnyilvánítás Ajánlott irodalom Jegyzetek Név- és tárgymutató |