Kezdőlap » Menedzsment, üzlet » Barry Schwartz: Miért dolgozunk?
„Többségünk számára a munka keveset ad – nagyon keveset. A kérdés, hogy vajon miért.”
"Ha az embernek már van egy oka arra, hogy valamit jól csináljon (szakmai elkötelezettség), és adunk neki még egy okot (pénzügyi ösztönző), annak erősítenie kellene benne a motivációt. A logika azt diktálja, hogy két ok jobb, mint egy. Ám a pszichológusok és a közgazdászok mindig arra jutnak, hogy ez a logikus feltételezés a gyakorlatban nem állja meg a helyét."
Miért dolgozunk? Egyszerű kérdés, a válasz azonban meglepő és összetett.
Társadalmunk meggyőződése szerint a fizetésért. De akkor vajon miért elégedetlenek a munkájukkal olyan sokan a tisztes javadalmazás ellenére is? És miért tölt el másokat hihetetlen elégedettséggel rosszul fizető munkájuk?
Barry Schwartz pszichológus az ipar és az üzleti élet történetét áttekintve feltárja a háttérben álló trendeket és mintázatokat. Bemutatja, miért veszítette el az értelmét a munka és hol találhatunk rá újra. Gondolatébresztő olvasmány mindenkinek, aki szeretné, hogy tartalmasabb legyen a munkája.
Barry Schwartz TED-előadása:
|
Tartalom: |
Bevezezetés: A kulcskérdés
1. Hibás logika 2. Mitől jó a munka? 3. Hogyan lesz a jó munkából rossz munka: szabályok és ösztönzők az integritás felett 4. A gondolatok technológiája 5. A munka jövője: az emberi természet újraalkotása
Felhasznált és ajánlott irodalom Köszönetnyilvánítás Jegyzetek Név- és tárgymutató A szerzőről
|
TED - gondolatok, amelyeket érdemes terjeszteni |
A TED a technológia, a szórakoztatás és a dizájn témaköreivel foglalkozó konferenciaként indult húsz éve, ma azonban már szinte nincs is olyan téma, amelyről ne tartanának előadást a TED színpadán. Inspiráló előadásokat hallhatunk a tudomány, a kultúra, a dizájn, a szórakoztatás és az üzlet világából, valamint a legkülönbözőbb globális problémákról, több mint 100 nyelven. Szenvedélyesen hisznek a gondolatok erejében, amelyek képesek megváltoztatni az emberek hozzáállását, életét, sőt az emberiség jövőjét.
|
TED Books |
Kis könyvek, nagy gondolatok
|