Kezdőlap » Vallás, teológia, mitológia » Bruce Milne: Sokféleség az egységben
Az Újszövetség tanúsítja, hogy Isten terve szerint a keresztény közösségeket alapvetően a sokféleség jellemzi. A kanadai lelkész meggyőződése, hogy a Krisztusban kapott új élethez ma is hozzátartozik, hogy áthidalunk minden emberi különbözőséget, és testvéri egységben élünk a Szentlélek által. Bemutatja, hogy a 21. század gyülekezetei hogyan tapasztalhatják meg a sokféleségből fakadó áldásokat az istentisztelet, a vezetés, a tanítványozás, a közösségi élet és a misszió területein.
|
Vélemények a könyvről: |
„A könyv segítségével szinte saját szemünkkel láthatjuk, hogy az induló kereszténység világában hogyan omlottak le a választófalak zsidók és görögök, rabszolgatartók és rabszolgák, és a Római Birodalom elképzelhetetlenül sokféle népe között. Figyelemmel kísérhetjük azt is, hogyan épültek ki a kapcsolatok lélektől lélekig, gyülekezettől gyülekezetig. A szerző azt kutatja, hogy ezek a folyamatok hogyan ismétlődhetnek meg jelenünkben. A könyvet gyakorló szolgálattevők és tudós teológusok egyaránt nagy gazdagodással olvashatják.”
Dr. h. c. Szabó Dániel a Magyar Evangéliumi Szövetség (Aliansz) tiszteletbeli elnöke
„Bruce Milne könyve egy aktuális és 'forró' témát feszeget. A szerző egy multikulturális társadalomban és annak sokszínű gyülekezeteiben szerzett tapasztalataiból merítve ad választ arra, hogyan valósulhat meg a szeretetközösség a gyülekezetekben a különbözőségek ellenére. Ajánlom mindenkinek e könyv olvasását és a leírtak végiggondolását!”
Papp János a Magyarországi Baptista Egyház elnöke
„A magyarországi helyzetre is jól alkalmazhatók a példák, amelyeket Milne gazdag missziói tapasztalataiból ismertet. A szerzővel együtt mi is – felekezeti hovatartozástól függetlenül – reménykedhetünk abban, hogy létrejönnek olyan közösségek, amelyekben a gyermekek, ifjak, középkorúak és idősek, a betelepülők, a sikeremberek, az X, az Y és a Z generációk tagjai egyaránt ráébrednek arra, hogy milyen mélységesen szükségük van egymásra.”
Dr. Faniny Tamás evangélikus püspök
|
Tartalom: |
Előszó
I. A SOKFÉLESÉG TEOLÓGIÁJA
1. A „megújult emberek” gyülekezetei 2. Az Újszövetség tanítása az egységről 3. A tantételek alátámasztják a modellt
II. SZEMBESÜLÉS A SOKFÉLESÉGGEL
4. Korunk kihívásai 5. Párhuzamok az 1. századdal 6. A közösség további területei
III. A SOKFÉLESÉG A GYÜLEKEZETI ÉLETBEN
7. Az istentisztelet és a vezetés 8. A tanítványság és a közösségvállalás 9. A misszió és az evangelizáció 10. A hullám meglovaglása
Jegyzetek |