Kezdőlap » Önbizalom, önbecsülés » James E. Loehr, Peter J. Mclaughlin: Lelki állóképesség
A Lelki állóképesség közkedveltségét elsősorban annak köszönheti, hogy középpontjában az egyén lehetőségei állnak. A Szerzők kiemelkedően sikeres személyek példáján is bizonyítják, hogy nem a teljesítmény eredményeként érezzük magunkat nagyszerűen. A kapcsolat fordítva működik: akkor teljesítünk kiemelkedően, ha nagyszerűen érezzük magunkat! A személyes hatékonyságnak igen nagy az értéke az emberi kapcsolatokban. Az önbizalom, hogy merjünk dönteni, méghozzá a megfelelő sebességgel és spontaneitással, hogy merjünk hallgatni a tapasztalatainkat sűrítetten tükröző megérzéseinkre: nemcsak tudást és készséget, hanem kiegyensúlyozott érzelmi állapotot is igényel.
A jó közérzet - a lelki egyensúly fenntartása - életerőt, motiváltságot, ambiciózusságot, a konfliktusok kezelésének a képességét feltételezi. A szellemi és érzelmi kapacitás, másképpen a lelki állóképesség nem ajándék, nem talált tárgy, hanem kitartó önfejlesztő munka eredménye. Olyan teljesítmény, amely az életvitel harmóniájában mutatkozik meg.
A valahogy "megbirkózni" a dolgokkal - a kezdők szintje. A lelki állóképesség a sikeres profik megkülönböztető vonása! - írják a Szerzők, akik világos módszerek és gyakorlati példák sorával adnak útmutatást ennek a profizmusnak az eléréséhez. Bízvást ajánlom ezt a könyvet mindazoknak, akik erre törekszenek!
|
Tartalom: |
Előszó
1. A KIEMELKEDŐ TELJESÍTMÉNY FELTÉTELEI
Irodalmi hivatkozások jegyzéke |