Kezdőlap » Személyiségfejlesztés » S. J. Scott: A szokás hatalma
Azt mondják, a sikerhez vezet út, ha az ember jól választja meg a szokásait.
Most azt gondolod, hogy új szokásokat felvenni nem könnyű, sőt hosszú és sok energiát felemésztő kihívás. De nem hallottál még a szokás-csoportosítás módszeréről, amivel Te is gyorsan átformálhatod napi rutinodat, és ezzel együtt megváltoztathatod a teljes előtted álló életedet.
A szokás-csoportosítás lényege, hogy szinte láthatatlan, apró változásokat és rituálékat viszünk a mindennapjainkba. A szokás hatalma című könyvből 127 gyorsan elsajátítható „jó szokást” ismerhetsz meg, melyek iránymutatóként szolgálnak sajátjaid kialakításához.
Építsd be és használd őket! Hamar tapasztalni fogod, hogy ez a technika azért kiemelkedően hatékony, mert elkerüli a sok stresszt, amit akkor éreznél, ha egyszerre több dolgon próbálnál változtatni.
Vajon belefér-e a napjaidba mindez? Ha attól tartasz, hogy megmaradsz majd az elmélet szintjén, és soha nem fogod tudni egyedül megvalósítani a könyvben olvasottakat, tudnod kell, hogy a kötet kezedbe adja azokat a bevált eszközöket is, amikkel motivált és következetes maradhatsz.
Még a legfeszültebb időszakokban is fogsz találni időt és energiát arra, hogy betartsd az újonnan felhalmozott jó szokásaidat. Csak vágj bele, és az eredmény nem marad el!
|
Tartalom: |
A könyvvel járó ajándék Csatlakozz a DGH-közösséghez
I. RÉSZ: BEVEZETŐ
Az apró tettekben rejlő erő „Szokásrendszerezés”: Tömör fogalommeghatározás
II. RÉSZ: CÉLOK ÉS ÖSSZEFÜGGÉSÜK SZOKÁSAINKKAL
Miért fontosak a célkitűzéseink? A tizenkét önmagadhoz intézendő kérdés céljaid meghatározásához A szokások három típusa (és miért fontos ezek mindegyike)
III. RÉSZ: A SZOKÁSRENDSZEREZÉS PSZICHOLÓGIAI HÁTTERE
1. akadály: „Sokszor nincs motivációm” 2. akadály: „Képtelen vagyok minden apróságra emlékezni” Megoldás: Használd a szokásrendszerezést hatásos rutinok felépítésére
IV. RÉSZ: INDULJUNK EL A SZOKÁSRENDSZER KIALAKÍTÁSÁNAK ÚTJÁN
Saját rendszerezett szokásokból álló rutinom (tizenegy apró tevékenység) Kilenc szabály a rendszerezett szokásokból álló rutin felépítéséhez A rendszerezett szokásokból álló rutin felépítéséhez vezető tizenhárom lépés Négy gyakran feltett kérdés a szokásrenddel kapcsolatban Néhány szó a könyvben tárgyalt 127 apró szokáselemről
V. RÉSZ: A KARRIERÉPÍTÉS SZOKÁSAI (1–20. SZOKÁSELEM)
VI. RÉSZ: PÉNZÜGYI SZOKÁSOK (21–39. SZOKÁSELEM)
VII. RÉSZ: AZ EGÉSZSÉGMEGŐRZÉS SZOKÁSAI (40–60. SZOKÁSELEM)
VIII. RÉSZ: A KIKAPCSOLÓDÁS SZOKÁSAI (61–74. SZOKÁSELEM)
IX. RÉSZ: A RENDTARTÁS SZOKÁSAI (75–90. SZOKÁSELEM)
X. RÉSZ: A KAPCSOLATÉPÍTÉS SZOKÁSAI (91–108. SZOKÁSELEM)
XI. RÉSZ: A SPIRITUALITÁS SZOKÁSAI (109–127. SZOKÁSELEM) |