Kezdőlap » Pszichológia » Timothy Keller, Kathy Keller: A házasságról
Kevés olyan könyv születik a házasságról, amely nemcsak azokat szólítja meg, akik kimondták már az igent, hanem azokat is, akik még keresik a társukat. Napjaink egyik legismertebb amerikai lelkésze, Timothy Keller, feleségével közösen írt könyvében életbe vágó kérdésekkel szembesíti olvasóit.
Hogyan lehetne lemondani a harmonikus házasság kedvéért a társadalom olyan kitüntetett alapértékeiről, mint az egyéni szabadság, az autonómia és az önmegvalósítás?
Hagyjunk fel minden idealista elképzeléssel (leendő) párunkkal kapcsolatban?
Tényleg nem létezik a „tökéletes lelki társ”? Hogyan állíthatnánk le magunkban az úgynevezett „hibakereső automatát”, vagyis azt a belső hangot, berregő kis masinát az agyunkban, amely pillanatok alatt képes kimutatni a másik hibáit?
Megéri-e a szexualitásról, valamint az anyagi jólét megvalósításáról a jellemre irányítani a figyelmet, az egyéni boldogság helyett a közösségépítést helyezni a középpontba?
„Először a barátság szempontjából rostáljuk meg a jelölteket; nézzük meg, ki az, aki jobban megért minket, mint mi saját magunkat, s akinek a puszta jelenlététől is jobb emberré leszünk. Ezt követően nyugodtan felmérhetjük, hogy lehet-e szerelem, illetve házasság is ebből a barátságból” - indítványozzák Kellerék.
|
Tartalom: |
Bevezetés 1. A házasság titka 2. A házasságban rejlő erő 3. A házasság esszenciája 4. A házasság célja 5. Idegent szeretni 6. A másik elfogadása 7. Az egyedülállók és a házasság 8. A szex és a házasság Epilógus Függelék: A döntéshozatal és a nemi szerepek Jegyzetek |